Judoiści z Centrum Sportu Poniewież zdobyli medale wszystkich kolorów międzynarodowego turnieju AINA

7-8 maja. Międzynarodowy Turniej Judo „Kyodai” odbył się w Rydze (Łotwa), gdzie 7 uczniów Centrum Sportu Panevėžys rywalizowało z najlepszymi reprezentantami judo z Litwy, Łotwy, Szwecji, Finlandii, Estonii i Polski.

„Właśnie wtedy do nas dotarła. Pierwszego i drugiego dnia zawodów na tatami walczyło około 600 sportowców w każdym wieku. młodych ludzi. Jestem zadowolony z osiągnięć moich uczniów. Chociaż spodziewałem się lepszych wyników od niektórych sportowców, trochę brakowało im medali, ale ich przeciwnicy byli niesamowicie silni. Wszyscy uczniowie walczyli do końca. To było bardzo to dla nas dobra okazja, aby sprawdzić swoje siły i dowiedzieć się, co zawodnicy potrzebują do poprawy – powiedział Kęstutis Trumpis, trener judo z Centrum Sportu Poniewież.

Dovydas Mikšionis skutecznie pokonał wszystkich rywali w kategorii 27 kg i zdobył złoto. Tom Semchenko (kategoria wagowa 55 kg) i Patrick Taura (kategoria wagowa 90 kg+) zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce w turnieju zajął Kajus Charenka (kategoria wagowa 60 kg).

Tych sportowców trenują Kęstutis Trumpis, Ričardas Balta i Ieva Klimašauskienė.