Izolowany test działania kaliningradzkiego systemu elektroenergetycznego został anulowany


Stanowisko : 2022-06-23 17:02

Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)
zaplanowany na sobotę izolowany test funkcjonowania sieci kaliningradzkiej nie odbędzie się. Operator litewskiej sieci przesyłowej Litgrid poinformował o tym w czwartek operatorowi rosyjskiej sieci elektroenergetycznej.

Test miał trwać godzinami.

Do tej pory Kaliningrad przeprowadził trzy pojedyncze próby pracy: pierwszy w 2019 r. i trwał 72 godziny, w 2020 r. i 2021 r. po 8 godzin.

W ramach przygotowań do synchronizacji z kontynentalnymi sieciami europejskimi Litwa również we wrześniu tego roku przetestuje samodzielną pracę. Tymczasem system elektroenergetyczny kraju zostanie po raz pierwszy tymczasowo odłączony od obszaru synchronicznego IPS/UPS i będzie działał w trybie wyspowym.

W grudniu ubiegłego roku Litgrid i polski operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego PSE przeprowadzili test, w którym po raz pierwszy w historii część litewskiego systemu elektroenergetycznego działała synchronicznie z systemem polskim oraz ze strefą synchroniczną Europy kontynentalnej. W lutym 2020 roku Litgrid przetestował część litewskiego systemu elektroenergetycznego.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.