I Asset Management zakończył budowę hotelu w Krakowie

Laurynas Antropikas, Dyrektor Inwestycyjny I Asset Management. Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)

Firma inwestycyjna I Asset Management Fund zakończyła budowę trzypoziomowego hotelu Hampton by Hilton w pobliżu krakowskiego lotniska w Polsce.

Prawie 7000 metrów kwadratowych. m powierzchni hostelowej przygotowane 173 pokoje, fundusz projektu zainwestował 16,3 mln. EUR.

Według Laurynas Antropicos, dyrektora Airport Hotels Fund, Kraków został wybrany do budowy hotelu po przeanalizowaniu prognoz wzrostu dla Polski, potencjału biznesowego i turystycznego Krakowa oraz perspektyw rozwoju Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie.

Obraliśmy kierunek inwestycji na lotnisku na długo przed pandemią, biorąc pod uwagę korzystne trendy w turystyce i mobilności w regionie, ale okres ten był trudny ze względu na niepewność co do przyszłości lotniska. Dziś jesteśmy przekonani, że nasza decyzja o kontynuacji projektu rozpoczętego w Krakowie w czasie pandemii przyniosła efekty, pomimo pesymistycznych prognoz panujących w branży turystycznej – mówi cytowany w raporcie L. Antropikas.

Kosztowna budowa koryguje jednak strategię inwestycyjną funduszu typu greenfield, która obejmie istniejące obiekty w Europie Środkowo-Wschodniej.

Częścią lotu są ceny paliwa lotniczego i oczekuje się, że napięcia geopolityczne w regionie zmniejszą liczbę turystów. Z drugiej strony rośnie liczba przyjeżdżających delegacji z różnych krajów i liczba firm wyjeżdżających z Ukrainy, więc zapotrzebowanie na zakwaterowanie pozostaje wysokie nawet po zmianie przepływu podróżnych – mówi.

embedgallery :: https://foto.vz.lt/embed/796?placement=

Fundacja ma rozpocząć budowę 187-pokojowego hotelu w pobliżu lotniska w Rydze, którego otwarcie planowane jest wkrótce.

2020 W październiku w pobliżu lotniska w Wilnie otwarto także 120-pokojowy Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Center, w który Airport Hotels Fund zainwestował 10 mln LTL. EUR.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.