Gust Greenberg ponownie na podium w drugim wyścigu NASCAR w Hiszpanii – Respublika.lt

Gust Grinberg zajął 11. miejsce w drugim wyścigu NASCAR Whelen Euro Series na torze Ricardo Tormo w Walencji w niedzielę i ponownie stanął na podium w klasie juniorów, tym razem na drugim miejscu.

×

Zdjęcie 3

Gust Greenberg ponownie stanął na podium drugiego wyścigu NASCAR w Hiszpanii. Zdjęcie z imprezy samochodowej

„Podobnie jak wczoraj, dzisiaj samochód bezpieczeństwa dwukrotnie wjechał na tor. Wczoraj udało mi się zdobyć kilka miejsc podczas ponownych ponownych startów, a dziś było odwrotnie. Po starcie byłem nawet na 21. rywale. Poczyniłem małe postępy, ale samochód bezpieczeństwa naprawdę mi nie pomógł. Ostatni restart był dwa okrążenia przed metą. Te dwa koła to kompletny chaos – minąłem siebie, minąłem mnie, ale jestem zadowolony z wynik końcowy. „Przeszedłem o jeden stopień w klasyfikacji Juniorów i samochód jest prawie sprawny. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przez cały weekend wyścigowy. Jest doskonałym przygotowaniem przed startem NASCAR USA. „Nie popełniłem żadnych większych błędów w wyścigu, nie mam mandatu”, G. Grinberg był zadowolony po finiszu.

W Walencji w oba dni było ponad 26 stopni upałów. Wnętrze samochodu również nagrzało się do 60 stopni, ale kierowca powiedział, że nie czuje się bardzo zmęczony. „Jestem przyzwyczajony do pokonywania długich dystansów w wyścigach i przez 2 godziny bez przerwy. W aucie NASCAR może masz trochę zmęczone ręce, bo kierownica trudniej się obraca i trochę więcej pracy. Myślę, że bycie w dobrej formie fizycznej naprawdę mi pomogło. Kiedy inni odczuwali fizyczny ból, o czym świadczy zachowanie ich samochodów, byłem w stanie planować skręty z chłodną głową” – powiedział Grinberg.

Podczas europejskiego wyścigu NASCAR w Walencji Grinberg prowadził ponad 400-konnego Forda Mustanga z zespołu Buggyra. Ta drużyna jest dobrze znana litewskim kibicom Dakaru. Buggyra wygrała kategorię T3 w 2021 roku, z powodzeniem rywalizując w Lamborghini Super Trofeo i 24H Series.

19-letni G. Grinberg biega od 7 roku życia. Wygrał Kartingowe Mistrzostwa ROK w Polsce i we Włoszech oraz został wicemistrzem ROK Pucharu Świata. Od 2019 roku brał udział w europejskiej serii Le Mans z prototypem w kategorii LMP3. W Asian Le Mans Series 2020 wygrał etapy w Australii i Malezji oraz pomógł zespołowi RWR wygrać klasę LMP2 AM. Grinberg został wybrany Nowicjuszem Roku w Asian Le Mans Series 2020.