Gražina Asipauskaitė, medium, która zainwestowała 30 000 kotów i je zgubiła, zakłada kocią budę! – NADAL

Eksperci od zwierząt twierdzą, że na Litwie bardzo szybko rosną różne gatunki egzotyczne. Ludzie kupują żółwia, dławika, a nawet krokodyla czy rysia. Większość z nich wjeżdża na Litwę nielegalnie, a tysiące zwierząt ginie na czarnym rynku. Jednak liczba tych, którzy chcą mieć ekskluzywne zwierzęta domowe, nie maleje.

Kilka lat temu słynna średnia Gražina Asipauskaitė była zafascynowana egzotyką – kupiła dwa wyjątkowe koty. Jeden z nich to hybryda sawanny, drugi to serwal. Oba zwierzęta są rzadkie i niezwykle drogie. Gražina mówi, że zapłaciła za dwa koty około 9000 euro. „Właśnie wtedy do nas dotarło. Początkowo zaoferowano kwotę. Potem do 7000, potem do 9000. Nie tylko dlatego, że drogie zwierzę wymagało drogiego leczenia, ale także dlatego, że okazało się, że tych kotów nie da się utrzymać na Litwie.

„Byłam gotowa na wszystko dla zwierząt. Stworzyłam specjalne mini zoo. Gdybym tego potrzebowała, zaciągnęłabym pożyczkę na czas nieokreślony” – mówi Gražina, która zainwestowała około 30 000 euro w koty i ich opiekę. Ale mimo jej najlepszych starań koty zostały skonfiskowane z jej domu.„Płakałam, krzyczałam, ale urzędnicy niczego nie ignorowali” – powiedziała Gražina.

I choć ta historia jest bardzo bolesna, kobieta nie obiecuje się poddać. Wraz z podobnie myślącymi ludźmi w Polsce rozwija hodowlę kotów Savannah.

Dlaczego koty skonfiskowano w Grazinie? Z jakimi ciekawostkami spotyka się Gérard, nazywany „człowiekiem dżungli”? Kto i jak hoduje krokodyle i rysie w domu na Litwie? Egzotyczna inwazja na Litwę – już dziś wieczorem o 19:30 tylko przez LNK!

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.