Finał Eurowizji już dziś! | kl.lt

Dziś w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji reprezentantka Litwy Monika Liu wystąpi z litewską piosenką „Sentimentai” w czternastej – drugiej części finału. Wieczór rozpocznie się od artystów czeskich, a zakończy na artystach estońskich. Grupa Ukraińców, która powinna wygrać w tym konkursie śpiewu, zajmie dwunasty etap.

Monika Liu wygrała swój bilet do finału Eurowizji w pierwszym półfinale 10 maja. Do finału zakwalifikowały się również Szwajcaria, Armenia, Islandia, Portugalia, Norwegia, Grecja, Ukraina, Mołdawia i Holandia.

Dziesięciu innych uczestników finału Eurowizji wzięło udział w drugim półfinale, który odbył się w czwartek wieczorem. Z wyjazdów cieszyły się Belgia, Czechy, Azerbejdżan, Polska, Finlandia, Estonia, Australia, Szwecja, Rumunia i Serbia.Tradycyjnie do finału bez walki dotarło pięć innych krajów, które są głównymi sponsorami finansowymi zawodów: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania i Włochy. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w tym roku w Turynie. W tym roku Rosja została wykluczona z konkursu z powodu wojny na Ukrainie.

Zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału zostali wybrani przez widzów i panel pięciu profesjonalistów z branży muzycznej w każdym kraju. W finale odbędzie się również głosowanie.

W finale Eurowizji widzowie zobaczą także zeszłorocznego przedstawiciela Litwy Vaidotasa Valiukevičiusa, lidera The Roop, który opowie, jak Litwini podzielą się głosami wśród finalistów. W Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 The Roop zajął ósme miejsce z piosenką „Discoteque”.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.