Dylemat miliardera Buchmansa, który próbuje utrzymać swój biznes: wybuchy niekontrolowanej nienawiści między robotnikami rosyjskimi i ukraińskimi

Igor i Dmitry Buchmanowie dorastali w biednej rodzinie mieszkającej w Wołogdzie. Dziś ich przynoszący 2,7 ​​miliarda dolarów przychód Playrix jest jednym z czterech najlepszych twórców gier mobilnych na świecie. Publikacja „Forbes” podaje, że łączny majątek braci przekracza już 16 miliardów. dolarów.

Bracia Buchman, którzy bez partnerów i inwestorów stworzyli miliardową firmę i sami stali się miliarderami, stają dziś przed wielkim dylematem, którego osią jest rosyjska inwazja na Ukrainę. I ten dylemat jest bliski wielu firmom IT.

Śmiechy się skończyły

Igor Buchman, miliarder i założyciel firmy Playrix, jest odpowiedzialny za tysiące pracowników, jednych w Rosji, innych na Ukrainie. Wojna na Ukrainie spowodowała konflikt w jego biznesie, a Buchman znalazł się w jego epicentrum.

Rankiem 24 lutego I. Buchman obudził się w swoim domu w zachodnim Londynie na wiadomość od jednego z menedżerów studia Playrix na Ukrainie. „Rozpocznij”, brzmiało obok zdjęcia żony i córek trzymających broń. Wszyscy ukryli się w piwnicy przed nalotami.

I. Buchman włączył telewizor. Wszędzie mówiło się o „operacji specjalnej”. Oglądał wiadomości w swoich aplikacjach na telefonie.

„Nie sądziliśmy, że tak się stanie” – powiedział Forbesowi urodzony w Rosji miliarder I. Buchman. Tysiące pracowników Playrix pracuje nad grami mobilnymi w Rosji i na Ukrainie.

Tylko subskrybenci mogą przeczytać cały artykuł

Stając się subskrybentem wspierasz niezależnych autorów i dziennikarzy. Silne i wolne media to filar demokracji i wartość, którą trzeba pielęgnować.

Zapraszamy do przyłączenia się do społeczności subskrybentów Delphi.

Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *