Doradca G. Nausėdy w sprawie obietnic A. Łukaszenka o obywatelstwie dla Litwinów: to kłamstwo

Kęstutis Budrys, doradca prezydenta Gitanasa Nausėdy ds. bezpieczeństwa narodowego, mówi, że deklaracja autorytarnego prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, że zrobi wszystko, aby przyznać białoruskie obywatelstwo „uczciwym i dobrym sąsiadom”, jest tylko kolejnym przesłaniem propagandowym.

„To kłamstwo, znienawidzone przez propagandę, a być może treść tego, co dokładnie mówi, jest najmniej ważna”. Ten przekaz propagandowy ma przede wszystkim pokazać mieszkańcom i obywatelom Białorusi, że Białoruś wydaje się być państwem otwartym i przyjaznym, które chce żyć ze wszystkimi, nikomu nie krzywdzi i nikomu nie krzywdzi, podczas gdy wokół niego są ci, którzy szukają coś złośliwego wobec Białorusi. I to jest kompletne kłamstwo. To państwo, które przyczynia się do militarnej agresji, uczestniczy w militarnej agresji przeciwko Ukrainie, a także organizuje różne ataki na ludzi przeciwko nam, popychając ich przez granicę. To wrogie państwo i wszystko, co z niego wynika, powinno być traktowane jako takie – to zwykłe oszustwo lub przesłanie propagandowe” – powiedział w czwartek radiu LRT K. Budrys.

Ten propagandowy przekaz prawdopodobnie ma przede wszystkim pokazać mieszkańcom i obywatelom Białorusi, że Białoruś wydaje się być otwarta i przyjazna.

K. Budrys nie wyklucza, że ​​mogą zaistnieć powody do zmiany obywatelstwa po zaproszeniu A. Łukaszenka, ale twierdzi, że przed podjęciem decyzji sytuacja musi zostać oceniona etycznie i moralnie.

„A w przeszłości byli ludzie, którzy postanowili zmienić obywatelstwo, wyjechać do innych krajów, a to samo w sobie nie jest dużym problemem. Jeśli motywem jest zmiana obywatelstwa, bo tego Łukaszenka zaprosił teraz, to szkoda , taka jest ich wola, ale powinniśmy mieć tu odpowiednio ocenę moralną, etyczną i jakąkolwiek inną, ponieważ jest to państwo-agresor, które przyczynia się do zbrodni przeciwko ludzkości. Musimy temu przeciwstawić – powiedział.

ELTA przypomina, że ​​białoruski poseł Oleg Gaidukevičius niedawno zaproponował uproszczenie systemu przyznawania obywatelstwa obywatelom Litwy, Łotwy i Polski. Nie trzeba było długo czekać na reakcję A. Łukaszenki, który obiecał zrobić wszystko, co możliwe, aby obywatelstwo białoruskie otrzymał „uczciwym i dobrym sąsiadom”.


Aiken Duartep

"Namiętny zwolennik alkoholu. Przez całe życie ninja bekonu. Certyfikowany entuzjasta muzyki. Fanatyk sieci. Odkrywca. Nieuleczalny praktyk twittera."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.