D. Curves: Stanowisko Węgier w sprawie rosyjskiej ropy jest nie do zaakceptowania

Dainius Kreivys, Minister Energii. Zdjęcie: Darius Januis (LRVK)

Unia Europejska (UE) uważa za niedopuszczalne, że litewski minister energetyki chce, aby Węgry i inne kraje Unii Europejskiej kontynuowały import ropy z Rosji w ramach pakietu embargo dla Rosji.

Zdaniem Dainiusa Kreivisa należy jak najszybciej wstrzymać skup rosyjskiej ropy.

To jest niedopuszczalne. Myślę, że każda kropla ropy kupionej w Rosji finansuje pęknięcia na Ukrainie. Uważam, że każdy z nas powinien jak najszybciej przestać kupować surowce energetyczne z Rosji, a Litwa jest gotowa dawać przykład w tej sprawie – powiedział dziennikarzom D. Kreivys w czwartek po uroczystości. i Polska (GIPL) w Jauninie koło Wilna.

galeria wbudowana ::https://foto.vz.lt/embed/1473?placement=

Polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa porównała debatę o sankcjach do kontrowersji wokół zmian klimatycznych i dekarbonizacji.

Kiedy mówiliśmy europejskim krajom, że transformacja nie jest możliwa przez bardzo krótki czas z powodu braku infrastruktury, finansowej i społecznej, usłyszeliśmy, że musimy być ambitni – mówi Jauninie Moskwa.

Według niej bezpieczeństwo energetyczne jest dziś najważniejszą kwestią.

Dlatego mówimy wszystkim krajom europejskim, które opowiadają się za wszelkimi sankcjami dla rosyjskich paliw kopalnych: musimy być ambitni, musimy okazać solidarność, musimy dążyć do tego samego celu – mówi polski minister ds. klimatu i energii „Środowisko.

Unia Europejska rozważa obecnie szósty pakiet sankcji wobec Rosji, który pod koniec lutego wywołał wojnę na Ukrainie. Pakiet ma na celu zakazanie importu rosyjskiej ropy, ale nie wszyscy członkowie bloku go popierają, a jednym z nich są Węgry.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.