Ambasador Ukrainy: w najbliższej przyszłości możliwa jest rosyjska agresja na Polskę lub inny kraj UE

W rozmowie z Evropeyską Prawdą ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deščycia powiedział, że rosyjska agresja na Polskę lub inny kraj UE jest możliwa w najbliższej przyszłości.

„Rosja przygotowuje się do ataku na Polskę. Misje dyplomatyczne, w tym ambasada Rosji w Warszawie, prawdopodobnie posiadają te informacje i ukrywają po nich ślady” – powiedział.

Ambasador Ukrainy w Polsce nawiązał do dymu nad ambasadą rosyjską w Warszawie. Podobny dym nad ambasadą rosyjską w Kijowie widać było w przededniu inwazji na Ukrainę.

„Jeżeli w dokumentach ambasady lub zapisach o destrukcyjnych działaniach rosyjskich dyplomatów w Polsce znajdują się dowody, to jest to poważne oskarżenie i poważny argument, który można następnie wykorzystać przed międzynarodowym trybunałem karnym przeciwko Rosji” – wyjaśnił Deschycia.

Zeskanowane zdjęcie

Jak pisze pravda.com.ua, ambasador Ukrainy w Polsce uważa, że ​​Rosja próbuje teraz stworzyć pretekst do użycia broni.

„Rosja potrzebowała pretekstu do inwazji na Ukrainę. Potrzebne są jednak znacznie poważniejsze przygotowania, aby przyłączyć Polskę do UE i NATO. zamiar interwencji i ataku na Polskę” – powiedział.

Takim powodem może być przyczyna rzekomego zniszczenia budynku ambasady rosyjskiej. W tym przypadku Rosja wysłałaby siły specjalne do ochrony budynku.

„Polski rząd podjął decyzję o wydaleniu około 40 rosyjskich dyplomatów zaangażowanych w szpiegostwo i sabotaż, potwierdzając, że Polska robi wszystko, co możliwe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wojny i powstrzymać wszelkie możliwe rosyjskie prowokacje” – powiedział Deschchycia.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.