Alytus zwycięzca I etapu Pucharu Polski – Respublika.lt

W Lesznie odbył się otwarty międzynarodowy turniej „Quiz Cup” i jednocześnie odbył się I etap Pucharu Polski. W zawodach wzięła udział młodzieżowa drużyna Ośrodka Sportu i Rekreacji Alytus (Alytus SRC-AVJRK).

×

zdjęcie 2 fotografie

Zwycięzcami 1. etapu Pucharu Polski U-18 zostali młodzi ASRC-AVJRK, z lewej kapitan Marius Čekanauskas, Vilius Gecevičius, Kajus Kašelionis, Mindaugas Diksa, Nojus Serkovas i Mantas Selvianis. Wiadomość własna zdjęcie

Grupa młodzieży i kobiet U-18 (Dywizja 2) składała się z 12 drużyn z Polski, Czech i Litwy, które zostały podzielone na trzy grupy po cztery. Młodzi z Alytusu zwycięsko rozpoczęli rywalizację w grupie C – odnieśli zwycięstwa nad swoimi rówieśnikami Kališasem, Kaniovasem i Chočnasem. Zdobył pierwsze miejsce w grupie. Mieszkańcy Olity nadal walczyli o medale ze zwycięzcami grup D i E.

W drugim etapie mieszkańcy Olity spotkali się ze zwycięzcami Grupy D w Warszawie. Polki wygrały napięty mecz 6:4. Błędy zawodników naszego miasta w końcówce meczu pozwoliły przeciwnikom objąć prowadzenie i odnieść trudne zwycięstwo. Drugiego dnia nasi zawodnicy spotkali się z drużyną gospodarzy Lešno. Piłkarze Alytusa rozpoczęli grę z dużą koncentracją i szybko objęli prowadzenie nad rówieśnikami Lešna. Wygrał pierwszą połowę 5:0, a mecz 9:1 i zapewnił sobie miejsce w finale. W meczu finałowym mieszkańcy Olity odnaleźli swoich rówieśników z Warszawy, którzy przegrali pierwszego dnia. W finale mecz rozpoczął zespół Alytus, który wygrał pierwszą połowę 2:0, a w drugiej połowie gry były wyrównane.

Sportowcom z Warszawy udało się strzelić w połowie połowy, sytuacja się skomplikowała, ale Alytusianki grały dobrze w obronie i utrzymały wynik bez zmian aż do ostatniego gwizdka arbitra. 2:1 wygrał mecz i został zwycięzcą I rundy Pucharu Polski. W drużynie grali Mindaugas Diksa, Kajus Kašelionis, Marius Čekanauskas, Nojus Serkovas, Vilius Gecevičius i Mantas Selvianis, trenerzy drużyny Kęstutis Dambrauskas i Rimas Sukackas.

W grupie mężczyzn startował Karolis Latauskas z Alytusa. Karolis grał dla KS Povišle z Warszawy. Warszawska drużyna rozpoczęła rywalizację grupową mocno i czterokrotnie wygrywała. Pokonał Kaniovo w meczu półfinałowym 9:3. W finale spotkał zespół z Poznania. Finałowy mecz był trudny i napięty. Warszawiacy mieli lekką przewagę nad rywalami, ale mecz zakończył się remisem. W dogrywce sukcesom towarzyszyli zawodnicy z Warszawy, którzy jako pierwsi strzelili gola i wygrali mecz finałowy 3:2 i zostali zwycięzcami I rundy pucharu. Karolis stał się najbardziej produktywnym zawodnikiem rozgrywek, strzelając 22 gole.

Serdecznie dziękujemy zespołowi wsparcia zawodów oraz sponsorom informacji: „Przewodnik po Alytusie”, „Czas w Alytusie”, „Wiadomości w Alytusie”, Sportas.info, Alytusplius, Radio FM99, Telewizja Dzūkijos.