A. Anuauskas: rosyjskie przemówienia w sprawie blokady portu litewskiego


Stanowisko : 2022-06-20 20:25

Arvydas Anuauskas, minister badań i bezpieczeństwa. Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)
Na pierwszym miejscu stoi rosyjska retoryka o blokadzie litewskiego portu, powiedział minister ds. bezpieczeństwa badań Arvydas Anuauskas.

Wszystko wskazuje na to, że Rosja może podjąć inne działania, które w szczególny bezkontaktowy sposób mogłyby zablokować litewskie porty. Rosja nie ma i nie ma środków, aby skierować swoje porty tranzytowe do miejsca przeznaczenia, napisał w poniedziałek na Facebooku A. Anuauskas.

Według ministra Rosja może nadal grozić krajom europejskim środkami militarnymi, ale nie traćmy umiejętności oddzielania dezinformacji i propagandy od realnej możliwości.

Według A. Anuauskasa Rosja wezwała do zablokowania stosowania środków ograniczających Unii Europejskiej (UE) na niektóre towary i podobne wyroby metalowe w tranzycie przez Kaliningrad.

Minister podkreślił, że towarów nie można już przewozić przez Łotwę, Estonię, Finlandię, Polskę i inne kraje Unii Europejskiej.

Według ministra przewóz osób i towarów (żywność, lekarstwa itp.) nieobjętych sankcjami UE do iz Obwodu Kaliningradzkiego odbywa się przez Litwę. Rosja zażądała w poniedziałek, aby Litwa zniosła zakaz tranzytu części towarów koleją w obwodzie kaliningradzkim.

Litwa potwierdziła, że ​​nie wprowadziła żadnych ograniczeń, ponieważ Unia Europejska (UE) przewiduje taki zakaz.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.