8 migrantów nie zostało przyjętych na Litwę
Fot. Judita Grigelytė (VŽ)
W piątek straż graniczna nie zezwoliła na wjazd na Litwę 8 migrantom, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi – podała Państwowa Straż Graniczna (SBGS).

W czwartek straż graniczna nie wpuściła dziesięciu nielegalnych migrantów na Litwę z Białorusi, środa – 16, wtorek – 18, poniedziałek – 23 i niedziela – wrzesień. W sobotę SBGS nie zarejestrował takich przypadków.

Wczoraj nie było takich przypadków na granicy łotewsko-białoruskiej, a 30 nielegalnych migrantów próbowało przedostać się na Białoruś z Polski w nielegalnych miejscach w czwartek.

Według danych o północy od piątku do soboty na Litwę z Białorusi w tym roku nie wjechało 1467 nielegalnych migrantów.

Do 3 sierpnia zeszłego roku, kiedy SBGS uzyskało prawo do odsyłania nielegalnych migrantów, nie wjechali oni na Litwę z Białorusi 8106. Niektórzy próbowali wjechać do kraju więcej niż raz .

W ubiegłym roku prawie 4200 migrantów wjechało na Białoruś nielegalnie z Białorusi.

Kraje zachodnie oskarżają reżim w Mińsku o organizowanie przepływów migracyjnych i określają to jako agresję hybrydową.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.